יחסית לתחומי ייעוץ אחרים (ייעוץ משכנתאות, ייעוץ עסקי וכדומה), ייעוץ לכלכלת המשפחה הוא תחום חדש אשר פורח בשנים האחרונות כתוצאה מעליה במודעות הצרכנית ששוררת בישראל.

לצערנו, אין היום רגולציה מוסדרת בנושא ולכן כל אחד יכול לקרוא לעצמו יועץ ללא קשר לניסיון, הכשרה וידע בנושא. ב – MoneyTalks אנו נתקלים מידי פעם בסיפורי אימה ובקשות לחוות דעת שניה על כל מיני "מומחים לכלכלת המשפחה" אשר מוציאים שם רע לעצמם ולכל הפועלים בתחום.

7 טיפים שיעזור לך לבחור יועץ לכלכלת המשפחה שלך

על מנת שתוכל לבצע את הבחירה הנכונה, הנה כמה טיפים שחשוב לבדוק אצל כל יועץ לכלכלת המשפחה (כולל היועצים של MoneyTalks). על ידי שימוש ב – 7 הטיפים הבאים תוכל לצמצם למינימום האפשרי את הסיכוי לבחירת יועץ שאינו מתאים עבורך:

  1. קורס לכלכלת המשפחה – כיום, ישנם מספר מקורות להכשרת יועצים לכלכלת המשפחה כמו אוצר, אש-לידור-פילוסוף, יבולים והאוניברסיטה הפתוחה. מומלץ לבדוק שליועץ שתבחר ישנה תעודת הסמכה מאחד הגופים הנ"ל.
  2. חבר באיגוד לכלכלת המשפחה – איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל מבטיח שכל חבר בו יעמוד בסטנדרטים מינימליים (הכשרה מקצועית, אתיקה מקצועית וכדומה). חשוב לציין שחברות באיגוד לכלכלת המשפחה היא לא חובה, אך היא מהווה סנן מקצועי עבור יועצים לא מקצועיים.
  3. ניסיון תעסוקתי – מומלץ לבדוק מהו הרקע התעסוקתי של היועץ, האם הוא הגיע מתחום הביטוח, למד כלכלה באוניברסיטה או במכללה?, עסק בנושאים אלו? – תמיד נעדיף יועץ לכלכלת המשפחה אשר יוכל לבצע ניתוח כלכלי שלם על כלל נתוני המשפחה (תקציב משפחתי, התנהלות חודשית, משכנתאות, ביטוחים וכדומה).
  4. המלצות מלקוחות עבר – יועץ לכלכלת המשפחה מלווה עשרות לקוחות מידי שנה. מומלץ לבקש המלצות מלקוחות עבר ובמידת האפשר, אף לשוחח עם לקוח אחד או שניים שעברו תהליך ייעוץ דומה לשלך.
  5. אובייקטיביות – יועץ לכלכלת המשפחה צריך לייעץ ולבנות לך תוכנית אישית בהתאם למצב הקיים. מומלץ לבדוק כי הייעוץ הוא אובייקטיבי לחלוטין – כלומר, היועץ לא מקבל תשלומים ועמלות מגופים פיננסיים (בנקים, חברות ביטוח, בתי השקעות וכדומה) אשר קשורים לתהליך הייעוץ המשפחתי. ניגוד אינטרסים יכול להוביל את היועץ למקומות שעדיף לא להגיע אליהם.יועץ לכלכלת המשפחה
  6. כימיה – ייעוץ לכלכלת המשפחה לא עוסק רק במספרים, אלא בעיקר באנשים. מומלץ לבחור יועץ שיש למשפחה כימיה ותקשורת טובה – בסופו של דבר, יועץ שתתחבר אליו יוכל לעזור ולהטמיע את המשנה שלו בצורה טובה יותר אצלך.
  7. מחירים – מחירי יועצים לכלכלת המשפחה הם פחות או יותר דומים בקרב רוב היועצים הישראלים, טווח המחירים הם לא גדול במיוחד (בדרך כלל, נע סביב ה – 3,000-4,000 ש"ח לתהליך ייעוץ מלא אשר כולל מספר מפגשים אחד על אחד עם היועץ) אך כמובן שצריך לבדוק כי מחירי היעוץ לא מופרזים. בסופו של דבר, מדובר על הוצאה אשר מחזירה את עצמה מקבלת ההחלטה הראשונה.

"אני מעריך את זה שאתה נותן לי את העצות שאתה חושב שאני צריך, ולא את אלו שאתה חושב שאני רוצה לקבל" – תאודור רוזוולט

במידה ואתה מחפש יועץ לכלכלת המשפחה שילווה, יכוון ויצעיד אותך קדימה ב- MoneyTalks תוכל למצוא את הפתרון המושלם. ב – MoneyTalks, אנו מאמינים במתן העצות הנכונות ולאו דווקא מה שבא לך לשמוע מאיתנו 🙂

כל היועצים של MoneyTalks עברו את ההסמכות המתאימות, חברים באיגוד היועצים לכלכלת המשפחה בישראל ובעלי ניסיון רב בייעוץ למשפחות כמו שלך. כמו כן, כל היועצים שלנו אובייקטיבים כך שהם מייצגים אותך ורק אותך!

אל תמתין למחר, קח את הצעד הראשון וצור עימנו קשר באמצעות טופס יצירת הקשר באתר MoneyTalks.