אחד ההבדלים בין אנשים עשירים לאנשים עניים הוא בהתייחסות הכוללת לכסף. להבדיל מאיש עני אשר מעוניין ביצירת הכנסה לשם צריכה או הגדלתה בצורה ישירה, העשיר מעוניין ביצירת הכנסה לשם השקעה אשר תניב לו הכנסה נוספת.

במאמר זה אסקור מהם נכסים מניבים וכיצד תוכל ליצור לעצמך נכס וירטואלי מניב שייצר לך הכנסה נוספת בצורה "חצי פסיבית".

מהם נכסים מניבים?

ראשית, נשאלת השאלה מהם נכסים מניבים? – לפי הגדרה, נכסים מניבים מספקים הכנסה נוספת למחזיק בהם.

בדרך כלל, האסוציאציה הראשונה שעולה לאנשים כאשר מדברים על נכסים מניבים היא השקעה בנדל"ן למגורים, נדל"ן מסחרי מסוגים שונים (חנויות, משרדים וכדומה), השקעות נדל"ן מעבר לים וכדומה. השקעה בנכס מאפשרת למחזיק בה, ליהנות מהכנסה קבועה, יציבה ופסיבית (פחות או יותר).

נכסים מניבים ברשת

עם זאת, עם ההתקדמות הטכנולוגית שאנו חווים ממש בימים אלה, ניתן להוסיף עוד מספר סוגים של נכסים וירטואליים אשר יכולים לייצר לך הכנסה חודשית קבועה, הנה העיקריים שבהם:

  1. בלוג – בלוג היא דרך מעולה ליצור נכס שיניב לך הכנסה חודשית נוספת מפרסום, סקירות או חסויות. הקמה של בלוג היא זולה מאוד (בסביבות ה – 30$~ ) ומבחינת ההכנסות הצפויות, השמיים הם הגבול. בעבר, כבר כתבנו על "איך להרוויח כסף מכתיבת בלוג?" – אני מזמין אותך להיכנס ולקרוא את המאמר בבלוג של MoneyTalks.
  2. חנות וירטואלית – הקמה ותחזוקה של חנות וירטואלית אחת או רשת של חנויות בתחומים שונים יכולה לייצר לך זרם של מכירות והכנסות מהרשת. שווי החנות מותנה בכמות המכירות שלה ולכן יהיה עליך להשקיע בתהליכי הקמה, כתיבה ושיווק של החנות בגוגל, פייסבוק ושאר הפלטפורמות.
  3. כתיבת ספר אלקטרוני – ספר אלקטרוני (eBook) הוא נכס לכל דבר ועניין, אם אתה מבין בתחום מסויים יותר מהאדם הסביר, תוכל לכתוב ספר אלקטרוני (eBook) אשר יופץ וימכר דרך אתר אישי או פלטפורמות אשר מתמחות בכך (למשל, Amazon).

לסיכום, אם אתה רוצה להיות עשיר, כדאי שתתחיל לחשוב כמו אחד כזה.

אם אין לך את ההון הראשוני לרכוש נכס נדל"ני בעולם הממשי, תמיד תוכל להיות יצירתי וליצור לך נכס נדל"ני בעולם הווירטואלי. נכסים מבינים בעולם הווירטואלי דורשים השקעה כספית נמוכה יחסית ומאפשרת תשואה גבוהה בעת הצלחה.