עומדים לפני רכישה של דירה מקבלן, דירת יד שנייה למגורים או דירה להשקעה? – מומלץ להתייעץ עם חברת בדק בית (חברה הנדסית) אשר מטרתה לבדוק האם ישנם ליקויי בנייה או ליקויים אחרים בנכס המבוקש.

בדק בית הוא אחד הנושאים החשובים ביותר במהלך קניית בית חדש מקבלן או במהלך קניית דירה מיד שניה. בדיקה זו מתבצעת על ידי מהנדס מומחה אשר משתמש במכשירים מתקדמים לאיתור בעיות כמו נזילות, רטיבות, קירות לא יציבים, קרינה, גז ועוד.

איתור בעיות אלה כבר בהתחלה יכולות לחסוך לך הרבה מאוד כסף בעתיד, להוות קלף מיקוח מול הבעלים הנוכחיים או הקבלן ולעיתים אפילו להציל חיים!

חברת בדק בית

מה בודקת חברת בדק בית?

ישנן מספר בדיקות שגרתיות אשר נערכות על ידי חברת בדק בית, הנה תמצית של הבדיקות העיקריות שמבוצעות בנכס:

  1. בדיקה הנדסית של המבנה – החברה צריכה לאמוד ולבדוק את איכות הבניה של הנכס, האם הנכס נבנה על פי התקן? האם הנכס בטיחותי לשימוש? ועוד.
  2. בדיקת אינסטלציה – החברה צריכה לבדוק את מערכות האינסטלציה של הדירה, למשל, בדיקות מיזוג האוויר, בדיקת מערכות הניקוז בדירה, בדיקת דוד שמש, בדיקת מערכת לגילוי אש (במידה ויש בדירה), בדיקת מערכות החשמל, בדיקת מעליות וכדומה.
  3. בדיקת רטיבות – בדרך כלל, בדיקה זו נעשית על ידי מכשירים מתקדמים אשר רגישים לחום, באמצעות מכשירים אלה ניתן למצוא מקומות רטובים אשר יכולים להשפיע על רמת הרטיבות בדירה.
  4. בדיקת קרינה – לצערנו, בימינו ישנן הרבה מאוד אנטנות סלולריות אשר נמצאות בשטחים פתוחים או מוסתרות באיזורים פרטיים. חשיפה ממושכת לקרינה יכולה להיות מסוכנת ולכן מומלץ לאתר זאת באמצעות מכשירים מיוחדים אשר בבעלות חברת בדק הבית.
  5. בדיקת אקוסטיקה – בדיקה אקוסטית היא אחת הבדיקות החשובות בנכס וזאת מכיוון שכולנו רגישים לרעש. במידה והאקוסטיקה בנכס לא טובה היא יכולה להוות מטרד רציני בכל שעות היממה.
  6. בדיקת גז ראדון – גז ראדון הוא גז טבעי, נטול ריח וצבע אשר חשיפה ממושכת אליו יכולה לגרום לסרטן ריאות. ניתן באמצעות מכשירים מיוחדים לבדוק את הדירה ולהתריע מראש על הימצאות גז מסוג זה.

לסיכום, חברת בדק בית יכולה להציג את מכלול הבעיות, הסכנות והמפגעים הקיימים בנכס. מומלץ להשתמש בחברה הנדסית כלשהי על מנת למנוע בעיות עתידיות ולקבל אסמכתה על כך שהנכס שקניתם לא מגיע עם הפתעות מסוכנות.