כפל ביטוחים היא סיטואציה שכמעט כל אחד מהציבור הישראלי נפגע ממנה פיננסית.

על פי נציגים של משרד האוצר, המצב בישראל כל כך גרוע שבשביל לטפל בבעיה פותח שירות "הר הביטוח" אשר מאפשר לאתר פוליסות ביטוח אשר רשומות על שמך.

יש לך ביטוח בריאות פרטי – משלים מושלם משתלם?

הדוגמא הבולטת ביותר לכפל ביטוחים היא בתחום ביטוחי הבריאות בישראל.

לפי הערכות שמרניות לכל אדם שלישי בישראל יש כפל ביטוח בריאות אשר מתבטא גם בביטוח משלים בקופת החולים וגם בביטוח פרטי באחת מחברות הביטוח. במקרים רבים, ביטוח הבריאות הפרטי חופף לביטוח הבריאות המשלים בקופת החולים ובפועל מבוטחים רבים משלמים על אותו מוצר בדיוק פעמיים.

בשביל להמחיש את הבעיה, מומלץ לצפות בסרטון הבא שהופק על ידי משרד האוצר:

בשביל לעזור לציבור הישראלי לחסוך ולבטל פוליסות ביטוח כפולות פותח שירות הר הביטוח אשר מאפשר לכל אחד להזין את פרטי הזהות שלו ולקבל בצורה קלה, מהירה ופשוטה את דו"ח הר הביטוח שלו.

לאחר קבלת דו"ח הר הביטוח, תוכל להשתמש בו לצרכים הבאים:

  • בדיקת כיסויים בפוליסות השונות – דו"ח הר הביטוח חושף בפניך פוליסות ביטוח בענפי הביטוח השונים (רכב, דירה, עסק, בריאות, חיים ומוות), לאחר קבלת הדו"ח תוכל לבדוק את גובה הכיסויים והאם הם רלוונטיים למצב של היום.
  • ביצוע סקר שוק – דו"ח הר הביטוח חושף בפניך את המחיר המדוייק שאתה משלם על כל פוליסה ופוליסה. תוכל לבצע השוואת מחירים דרך משרד האוצר ולראות אם המחיר שאתה משלם הוא הוגן או שניתן להוזיל אותו.

ביטול כפל ביטוחים עם הר הביטוח

דו"ח הר הביטוח מאפשר לך לבדוק את מצב תיק הביטוחים שלך, להשוואת את הפוליסות הרלוונטיות ולחסוך את הכסף על פוליסות כפולות או מיותרות לחלוטין. שירות הר הביטוח מצטרף לשירותים האחרים שמשרד האוצר פיתח לאחרונה כמו שירות המסלקה הפנסיונית, הר הכסף 2, מחשבונים ועוד..

לסיכום, אם מצאת שיש לך כפל ביטוחים, מומלץ להיפגש עם סוכן הביטוח או עם מתכנן פיננסי/פנסיוני אשר יוכל לעזור, לכוון ולהחליט ביחד איתך איזה ביטוחים להשאיר ועל איזה ביטוחים אתה יכול לוותר ולהפסיד לבזבז עליהם את הכסף שלך.