בשנים האחרונות, יותר ויותר חייבים פונים להליכי פשיטת רגל לשם קבלת הפטר חלוט אשר מאפשר להם להשתחרר מעול החובות ולפתוח בחיים חדשים.

מחיקת חובות לחייבים בפשיטת רגל

לעיתים קרובות, פתיחה בהליך של פשיטת רגל מתרחשת כתוצאה מהסתבכות עסקית, גירושין, מחלה קשה של אחד מבני המשפחה ואפילו כתוצאה ממתן ערבות לבן משפחה/חבר קרוב שהסתבך ועכשיו הבנק פונה אל הערבים בדרישה לשלם את יתרת המשכנתא.

לא משנה מהי הסיבה לחובות, סביר להניח שאם עול החובות מוטל עליך, ההרגשה היא שכולם נגדך ואין מוצא למצב שנקלעת אליו – אז זהו, שיש פתרון קל, מהיר ופשוט – פנייה לקבלת ייעוץ ראשוני אצל עורך דין חדלות פירעון ופתיחה בהליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!

ייעוץ לכלכלת המשפחה

נכון לשנת 2017, הליך פשיטת רגל מיועד לבעלי חובות של לפחות 17,308 ₪ , כמובן שברוב המקרים סך החובות גדול הרבה יותר ועומד על מאות אלפי שקלים שלא ניתן להחזירם בזמן סביר.

פתיחה בהליך פשיטת רגל מאפשרת לחייב להשיג את המטרות הבאות:

  • ביטול הגבלות ועיקולים תוך 24 שעות – חייבים רבים פונים לייעוץ משפטי לאחר שכבר הוטלו עליהם עיקולים בהוצאה לפועל. פניה להליך פשיטת רגל מאפשרת לעצור את כלל ההליכים המשפטיים כנגד החייב, לשם שינוי החייב אינו נדרש להתנהל בכלכלה שחורה.
  • הגנה מפני מלווים בשוק האפור – חייבים אשר נמצאים במצב כלכלי רעוע, פונים לשוק האפור על מנת לקבל חמצן לפרק זמן קצר. ברוב המקרים, פניה כזו מדרדרת עוד יותר את מצבו הכלכלי של החייב וגורמת לו לפעול מול גורמים עברייניים אשר גובים ממנו ריביות גבוהות אשר אינן מקובלות בשוק הבנקאי.
  • מחיקת חובות וקבלת הפטר –לאחר קבלת צו כינוס, החייב נדרש לעמוד בצו תשלומים חודשי במסגרת היכולות הכספיות שלו ובסוף הליך פשיטת הרגל וקבלת צו ההפטר, החייב שם סוף למצבת החובות שלו. למעשה בכל הקשור לתחום הפיננסי החייב מתחיל את חייו מחדש.
  • שיקום והבראה כלכלית של החייב – פתיחה בהליך פשיטת רגל מחייבת את החייב לקחת אחריות אישית על חובותיו האישיים או העסקיים. במהלך הליך פשיטת הרגל, החייב משקם את עצמו ולומד כיצד להתנהל את כלכלת הבית והעסק בצורה נכונה.

לסיכום, אם גם אתה סובל מחובות כבדים אשר הולכים ותופחים מידי חודש, פנה עוד היום לעורך דין אשר מתמחה בדיני חדלות פירעון (פשיטות רגל, הוצאה לפועל, כינוס נכסים ופירוקים) אשר יוכל לייצג את האינטרסים שלך מול הנושים השונים.

המאמר נכתב בשיתוף עם עורך דין עופר פרץ, עו"ד פשיטות רגל בחיפה, אשר מעניק ייצוג לחייבים ונושים בהליכי חדלות פירעון. אם אתה מקבל דרישות חוב, רק עורך דין הוצאה לפועל בחיפה, יוכל להחזיר אותך בחזרה לשגרה!