לפי נתונים רשמיים של משרד הכלכלה והתעשייה אשר פורסמו בפורטל חדשות חיפה והקריות, פועלים יותר מחצי מיליון עסקים קטנים ובינוניים בישראל אשר בהם עובדים יותר מ – 65% מכלל המועסקים במשק.

למרות גידול שנתי במספר העסקים בישראל אשר עומד על 3% בשנה, רק כ – 30% מהעסקים הקטנים והבינוניים מצליחים לשרוד יותר מ – 5 שנות פעילות כאשר הסיבה המרכזית לכך היא חוסר ידע בניהול השוטף של העסק.

ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים

ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים

לצערנו, לא תמיד בעל העסק מודע לבעיות הכלכליות בעסק – והוא נחשף אליהם רק בשלב מאוחר מאוד כאשר הבנקים, הספקים והעובדים מתדפקים על דלתותיו.

פעמים רבות, בעל העסק הוא איש מקצוע מעולה בתחומו (אדריכל, מנעולן או סוכן ביטוח) – אך בכל הקשור לניהול, שיווק ותפעול העסק הוא לוקה בחסר. במקרים אלה, ניתן לשלב יועץ או חברת ייעוץ עסקי חיצונית אשר מתמחה בעסקים קטנים ובינוניים אשר תעניק לבעל העסק את הכלים, הידע והיכולות הנכונות בהתאם למצב הקיים.

לרוב, ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים ובינוניים יכלול את אחד או יותר מהשלבים הבאים:

  • בדיקת כדאיות לעסק – בעלי עסקים אשר חולמים לפתוח עסק משלהם, אך עדיין לא עשו זאת יוכלו לבצע בדיקת כדאיות מלאה לעסק ובצורה זו לוודא כי החסכונות, ההלוואות והכסף הפנוי שמושקע בעסק מתבצע בצורה נכונה, מותאמת ואפקטיבית.
  • ניהול תזרים מזומנים – ניהול תזרים מזומנים נכון הוא המפתח להצלחה של כל עסק. ניהול נכון של תזרים המזומנים בעסק יכול לעזור לבעל העסק לקבל החלטות ניהוליות שוטפות, לחזות את העתיד (תקופות עומס מול תקופות חלשות יותר) ולשלוט בעסק בצורה טובה יותר.
  • גיוס מימון לעסק – בעלי עסקים רבים נדרשים לגייס הון ראשוני להקמה וקיום העסק כגוף חי. פעמים רבות, אנו פוגשים בעלי עסקים אשר לא התכוננו בצורה מיטבית להקמת או הרחבת העסק וכתוצאה מכך סובלים מתזרים מזומנים בעייתי וקושי בניהול היומיומי של העסק.
  • ניהול המכירות, השיווק והפרסום של העסק – המכירות, השיווק והפרסום הוא החמצן של כל עסק. פעמים רבות, בעלי עסקים שלא מצליחים לייצר מכירות בצורה קבועה (יומיות/חודשית בהתאם לסוג העסק) לא מצליחים לגדול ולפעול בצורה נכונה לאורך זמן. יועץ כלכלי לעסקים קטנים יוכל לבחון את המיתוג, הפרסום וערוצי השיווק הקיימים ולאחר מכן להתאים את הפלטפורמות הנכונות ביותר לסוג העסק או האדם שעומד לפניו.
  • ניהול כוח האדם בעסק – פעמים רבות, כוח האדם בעסק מוגדר כנכס החשוב ביותר שלו. בעלי עסקים אשר מתקשים בניהול, גיוס ושימור כוח האדם בעסק יכולים להיעזר ביועץ חיצוני אשר יתאים עבורם אסטרטגיית פעולה מותאמת אישית.

לסיכום, בסופו של יום עסקים מצליחים הם עסקים שמנוהלים בצורה נכונה על פי מתודולוגיית עבודה אשר מותאמת אישית לחוזקות והחולשות שלהם.

ב – MoneyTalks ניתן לקבל שירותי ייעוץ לכלכלת המשפחה אשר יאפשרו לך לנהל בצורה נכונה את התא והעסק המשפחתי. לקבלת ייעוץ ראשוני, ניתן ליצור עימנו קשר דרך טופס יצירת הקשר באתר.