בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים בוחרים להוציא דרכון ואזרחות אירופאית אשר מקנים להם זכויות ופריבילגיות נרחבות ברחבי אירופה וארה"ב. קבלת אזרחות רומנית, פורטוגלית, ספרדית או גרמנית היא תהליך פשוט, קל ומהיר הרבה יותר מבעבר כך שכל אחד יכול לעשות על ידי ליווי של אנשי מקצוע בישראל.

מהם היתרונות בהוצאת דרכון ואזרחות אירופאית?

לפי הערכות רשמיות של משרד הפנים הישראלי, כמיליון ישראלים מחזיקים בדרכון נוסף לדרכון הישראלי, כאשר ישנם כשני מיליון ישראלים אשר לא מימשו את זכאותם לאזרחות דרכון ואזרחות אירופאית (אזרחות פורטוגלית, רומנית, ספרדית וכדומה).

הוצאת דרכון ואזרחות אירופאית

דרכון ואזרחות אירופאית מעניקים למחזיקים בהם יתרונות רבים, ביניהם ניתן למצוא:

  • אפשרות לחיות ולעבוד באיחוד האירופי – דרכון ואזרחות אירופאית נותן לאדם שמחזיק בו את האפשרות לחיות ולעבוד באיחוד האירופי. האפשרות לבצע רילוקיישן לאחת ממדינות אירופה, קוסמת להרבה מאוד ישראלים אשר מתקשים לקיים ולכלכל את משפחותיו בכבוד בישראל.
  • לימודים אקדמאיים באיחוד האירופי – דרכון ואזרחות אירופאית נותן לאדם שמחזיק בו את האפשרות ללמוד לימוד אקדמאיים באיחוד האירופי בחינם או בסבסוד משמעותי של אחת ממדינות אירופה (ההטבה תלויה במיקום של המוסד האקדמי). כמו כן, נפתחים בפני המחזיק אינספור אפשרויות למלגות לימודים מלאות או חלקיות אשר יכולות לעזור לו בכלכלה היומיומית.
  • הטבות מס באיחוד האירופי – דרכון ואזרחות אירופאית נותן לאדם שמחזיק בו את האפשרות ליהנות מהטבות מס ייחודיות אשר פתוחות אך ורק לתושבי האיחוד האירופי.
  • ויזה אוטומטית לארה"ב – דרכון ואזרחות אירופאית נותן לאדם שמחזיק בו את האפשרות להיכנס ולצאת מארה"ב בצורה חופשית ומבלי לעבור סדרת מבדקים, מבחני הכנסה וריאיון אישי בשגרירות ארה"ב. חשוב לציין שמדובר בויזת תייר בלבד ולא בגרין קארד אשר מאפשר עבודה בארה"ב – אך, כתוצאה מכך שלא מעט ישראלים מסורבים בשגרירות ארה"ב, דרכון אירופאי מאפשר לישראלי שמחזיק בו לעקוף וליצור לעצמו מסלול עוקף שגרירות ארה"ב בישראל.

לסיכום, דרכון ואזרחות אירופאית מקנים למחזיקים בהם פריבילגיות נרחבות באיחוד האירופי ובארה"ב במגוון רחב של נושאים החל מלימודים ועד מיסוי וטיולים עתידיים.