אין ספק שאף אחד מאיתנו, לא אוהב לצאת פראייר – משום מה, כמעט תמיד ההרגשה אחרי שיוצאים ממונית בישראל היא שהנהג עיגל קצת את הפינות והעלה את המחיר בדרך – לפעמים ההרגשה מוצדקת ולפעמים לא ממש..

בשביל לא ליפול בידיים של נהגי מוניות “חאפרים” מנמל התעופה בן גוריון מומלץ לשים לב למספר נקודות ולהקפיד על היצמדות למחירון הרשמי של משרד התחבורה.

איך לחסוך על מוניות מנמל התעופה בן גוריון?

איך לחסוך על מוניות מנמל התעופה בן גוריון?

לפי שמשון, בעל מונית אשר מבצע נסיעות יומיות לנתב”ג ומנתב”ג, חשוב להבין שיש הבדל של עשרות אחוזים במחיר לנתב”ג ומנתב”ג.

הסיבה המרכזית היא שכל נהג אשר מגיע לאסוף נוסעים מנתב”ג נדרש להמתין לתורו באזור המוניות המיוחד בנתב”ג. לעיתים קרובות, מספר המוניות בתור יכול להגיע לעד 300 מוניות בזמן נתון – במצב זה, נהג יכול להמתין דקות ארוכות ואפילו שעות עד שיגיע תורו לאסוף את הנוסע.

בנוסף, כל נהג מונית אשר אוסף נוסעים משטח נמל התעופה בן גוריון נדרש לשלם למדינה מס מיוחד אשר מתגלגל על חשבון הלקוח על הזכות לאסוף נוסעים משטח הנמל.

מהם מחירי המוניות מנתב”ג?

כדאי לדעת שמחירי המוניות מנתב”ג מפוקחים ונקבעו מראש על ידי משרד התחבורה. על מנת לחסוך בעלויות הנסיעה, מומלץ לא להתפתות לנהגים “חאפרים” אשר משדלים ובאים “לעזור” לנוסעים באולם קבלת הפנים בטרמינל 3. ההמלצה של שמשון היא לצאת מטרמינל 3 ישירות לשער 21 אשר ממוקדם בקומה ה- 2 של הטרמינל – ביציאה משער זה, ניתן למצוא מוניות מוזלות, מורשות ומפוקחות.

שמשון טוען שלא פעם הוא רואה נוסעים אשר יוצאים ישירות בקומת הקרקע וכתוצאה מכך משלמים על אותה מונית בדיוק כ- 10%-20% יותר מעלות הנסיעה הדרושה. בהמשך ניתן לראות טבלה אשר מציגה את עלויות הנסיעה המומלצת במגוון יעדים בדרום הארץ:

 תעריף 1 ביוםתעריף 2 בלילה
מוניות לנתב"ג מקרית גת282337
מוניות לנתב"ג מאשקלון313376
מוניות לנתב"ג מקרית מלאכי219260
מוניות לנתב"ג מנתיבות421510
מוניות לנתב"ג משדרות376454
מוניות לנתב"ג מאופקים483587
מוניות לנתב"ג מערד609743

לסיכום, בהחלט ניתן לחסוך בעלויות הנסיעה מנתב”ג על ידי שימוש במוניות מוזלות, מורשות ומפוקחות. מומלץ טרם הנסיעה להתעדכן במחירון המוניות הרשמי של משרד התחבורה ולבדוק שנהג המונית שעומד לפניך פועל על פי ההנחיות של משרד התחבורה.