לצערנו, שוק השיפוצים בישראל הוא תחום פרוץ בו כל אחד יכול להציע את שירותיו ללא שום רגולציה, פיקוח ומדידה. כתוצאה מכך, פועלים בישראל יותר מ – 20,000 שיפוצניקים אך רק 10% מהם מפוקחים בצורה כלשהי על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

במאמר זה אציג מהו פנקס הקבלנים וכיצד כל אחד יכול לאתר קבלן רשום ברשם הקבלנים ולבחון אם הקבלן שעומד לפניו הוא קבלן שיפוצים מקצועי או "חאפר" פוטנציאלי.

איך לחפש קבלן רשום בפנקס הקבלנים?

מהו פנקס הקבלנים הרשומים בישראל?

פנקס הקבלנים בישראל הוא מסד נתונים פומבי אשר מנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

קבלן שיפוצים אשר רוצה להפוך לקבלן אשר רשום בפנקס הקבלנים, נדרש להציג ניסיון מקצועי של 5 שנים לפחות, עבודות עבר ומומחיות תיאורטית/מעשית בענף אליו הוא מתבקש הוא מבקש להיות משויך.

פנקס הקבלנים כולל ענפי רישום קבלנים רבים, כאשר הענף שרלוונטי לקבלני שיפוצים הוא ענף 131א.

קבלן שיפוצים רשום מבטיח ללקוח הקצה שהקבלן נבדק על ידי צד שלישי (רשם הקבלנים) ונמצא שהוא עומד בפרמטרים הקבועים בחוק ובתקנות המחמירות של משרד הבינוי והשיכון.

איך לחפש קבלן רשום בפנקס הקבלנים?

לפי אבי לוי מחברת קבלניסט רישום קבלנים, על מנת לחפש קבלן רשום בפנקס הקבלנים כל מה שצריך זה להיכנס לאתר של משרד הבינוי והשיכון ולהקליד אחד מהפרטים המזהים של הקבלן כמו שם הקבלן, מספר תעודת זהות, מספר חברה, יישוב, מספר קבלן, ענף או סיווג קבלני.

ניתן לראות בסרטון הבא איך לחפש קבלן רשום בפנקס הקבלנים בקלות:

לפי אבי, מומלץ לבדוק כי הקבלן מסווג תחת העבודה הרלוונטית שהוא עומד לבצע אצלך בנכס הפרטי/המסחרי. לדוגמא, קבלן שיפוצים רשום 131א או קבלן אינסטלציה רשום 190א וכדומה.

לסיכום, כל שיפוץ מלווה בחששות, תהיות ומחשבות רבות, על מנת להקל ולהפיג מעט את הלחץ מהתהליך, מומלץ לבחור קבלן רשום אשר מופיע בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. קבלן שיפוצים רשום יבטיח לך שקט נפשי וידיעה שאתה נמצא בידיים טובות לאורך כל הדרך.