בשנים האחרונות, יותר ויותר משקי בית ומשקיעים חכמים בוחרים לוותר על ההשקעה בבנק אשר מניבה ריבית אפסית ומעדיפים להשקיע את כספם באפיקי השקעה חדשניים, אלטרנטיביים ומניבים הרבה יותר.

במאמר זה אציג 5 סוגי השקעה אשר יכולים להניב לך עשרות, מאות ואלפי שקלים מידי חודש (כמובן, בהתאם לרמת ההשקעה, הסיכון וכדומה).

נכסים מניבים ברשת

איך אפשר למנף את הכסף באמצעות ביצוע השקעות אלטרנטיביות?

אם גם לך יש כסף ש"סתם שוכב" בחשבון העובר ושב בבנק או שכלוא בתוכנית חיסכון שלא מניבה לך שום תועלת – זה הזמן לבצע השקעות אלטרנטיביות אשר יאפשרו לך למנף את הכסף ולהשיג תשואות גבוהות יותר.

באופן כללי, ישנן הרבה מאוד סוגי השקעות, הנה 5 סוגים שכדאי לשקול:

  • שוק הקריפטו (Crypto) – בשנים האחרונות, שוק הקריפטו (Crypto) הוא ללא ספק ההשקעה האלטרנטיבית הטובה ביותר. כמעט כל מטבע וירטואלי, החל מביטקוין (Bitcoin) הפופולרי ועד איתריום (Ethereum) או ריפל (XRP) הניבו למשקיעים האמיצים, עשרות, מאות ואלפי אחוזי תשואה בשנה. שוק הקריפטו (Crypto) הוא עצום ומאפשר למשקיעים חכמים להמיר את כספם ליותר מ – 1000 מטבעות וירטואליים אשר אולי אחד מהם יהיה הביטקוין (Bitcoin) הבא של העולם.
  • קרנות נדל"ן – קרנות נדל"ן פרטיות וציבוריות מאפשרות לכל משקיע קטן לקחת חלק בהשקעת נדל"ן גדולה לרכישה והשבחה של בניינים, שכונות, מרכזים לוגיסטיים וכדומה. היתרון המשמעותי בהצטרפות לקרנות נדל"ן פרטיות וציבוריות היא קבלת תשואה משמעותית על ההון, הליווי והניהול המקצועי של אנשי הקרן – בסופו של יום, המשקיע הקטן אינו נדרש לבצע דבר בעצמו, נציגי הקרן מבצעים עבורו הכל (כמובן, תמורת עמלת ניהול מהרווח).
  • הלוואות חברתיות (P2P) – הלוואות חברתיות (P2P) מאפשרות לכל אדם מהשורה להפוך לסוג של "בנק" ולגבות ריבית על ההלוואות אשר ניתנות לאנשים פרטיים ועסקים אשר זקוקים להון נזיל. לעיתים קרובות, הלוואות חברתיות (P2P) יכולות להניב כ – 5% עד 15% תשואה על ההשקעה הראשונית לאחר ניכוי של מיסים ועמלות הניהול של הפלטפורמה המלווה.
  • קרנות חוב נדל"ניות – שוק האשראי החוץ בנקאי פתוח לא רק לאנשים פרטיים ועסקים קטנים אלא גם לחברות ענק. קרנות חוב נדל"ניות מאפשרות לחברה היזמית לוותר על האשראי הבנקאי היקר וליהנות מאשראי חוץ בנקאי זול יותר. משקיעים אשר מצטרפים לקרן החוב הנדל"נית יכולים ליהנות מתשואה עודפת עם סיכון נמוך יחסית כיוון שהנדל"ן משועבד לקרן עד להחזרת החוב והריבית הקבועה בדומה למשכנתא בבנק.

לסיכום, השקעות פיננסיות מאפשרות לכסף שלך לעבוד, לגוון את מקורות ההכנסה של משק הבית ולפזר את הסיכונים על פני מספר מכשירי השקעה שונים.