בשנים האחרונות יצא לי ללוות לא מעט בעלי עסקים ואנשים פרטיים אשר רצו שאפתח להם בלוג אישי או מקצועי בו הם יוכלו לכתוב תוכן מקורי, מעניין ומועיל בתחום כלשהו (מאופנה ועד הריון ולידה).

כמעט כל אחד מהם שאל אותי את שאלת הכסף, תגיד, איך אני יכול להרוויח כסף מהבלוג שלי? – וואחד שאלה 🙂

במאמר הזה, אני אפרט מספר שיטות שיאפשרו לך ליצור הכנסה נוספת למשפחה באמצעות כתיבת בלוג אישי או מקצועי בזמן הפנוי שלך.

לפני שמתחילים, מה זה בלוג ואיך פותחים אותו?

בלוג הוא סוג של אתר אינטרנט אשר התכנים בו מסודרים בצורה כרונולוגית. בדרך כלל, בלוגים בנויים כך שהתוכן העדכני ביותר מוצג בראש העמוד כך שבכל פעם שנכתוב מאמר חדש, המאמרים הקודמים ידחקו למטה ויצרו את ארכיון הבלוג.

בשביל לפתוח בלוג תצטרך להצטייד ב – 3 דברים עיקריים: חבילת אחסון, דומיין ומערכת לכתיבת הבלוג. רכישה של חבילת אחסון ודומיין מסתכמת בעלות שנתית של 30$~ ומערכת כתיבת הבלוג בשם וורדפרס (WordPress) אשר מופצת בחינם לכל מי שמעוניין להשתמש בה – גם האתר שאתה גולש בו כרגע, MoneyTalks, נבנה על בסיס אותה מערכת בדיוק.

אני לא יכול לפרט פה את כל השלבים לפתיחת הבלוג, אז אני אפנה אותך ל – 3 מדריכים מעולים שיעשו לך סדר בנושא זה:

  1. Weblogs הוא מדריך שמיועד למתחילים אשר יציג לך ב – 7 שלבים פשוטים איך לפתוח בלוג מקצועי, לנהל ולקדם אותו בחינם ובצורה עצמאית על ידך.
  2. בלוגים, אתר נוסף אשר מהווה מדריך צעד אחד צעד למתחילים ומתקדמים בנושא. האתר מציג מאמרים מפורטים בנושא פתיחה וניהול בלוגים מסוגים שונים כמו בלוג אופנה, בלוג אוכל וכדומה.
  3. בלוגטל, אתר חדש יחסית, אשר ילווה אותך בשלבים הראשונים בתהליך החל מאיך לפתוח בלוג ב – 15 דקות ועד כניסה למערכת ניהול התוכן, התקנת תבניות עיצוב או נושאים טכנולוגיים אחרים.

אני ממליץ לך לגשת לאתרים הנ"ל ולהתחיל בתהליך, במידה ותסתבך בפן הטכנולוגי תוכל להיעזר בשירותי ההתקנה שהם מציעים בחינם למשתמשים חדשים.

WPSites בניית אתרי וורדפרס לעסקים

איך להרוויח כסף מכתיבת בלוג? – 5 דרכים יצירתיות למשפחות!

לאחר שיש לך בלוג פעיל תוכל לייצר ממנו הכנסה נוספת (שיכולה גם להגיע לאלפי שקלים מידי חודש) באמצעות 5 השיטות הבאות:

  1. פרסומות גוגל אדסנס (Google Adsense) – גוגל מפעילה שירות שותפי פרסום אשר מאפשר לך להציג מודעות של מפרסמים רלוונטים לתוכן הבלוג ולקבל תשלום על כל כניסה שמגיעה מן הבלוג שלך לאתר המפרסם. במידה והבלוג שלך יהפוך לפופולרי, תוכל לייצר מאות דולרים מידי חודש באמצעות כתיבת תוכן שמעניין אותך.
  2. תוכניות שותפים (Affiliate Programs) – תוכניות שותפים מאפשרות להמליץ על מוצרים שונים בתחום העיסוק שלך ולקבל עמלה על כל רכישה. לדוגמא, אם יש לי בלוג בנושא אוכל אוכל לכתוב על ספרי בישול, סכינים ומחבתות אשר אני משתמש בהם ולקבל תשלום ברגע שאחד הקוראים בבלוג ירכוש את המוצר.
  3. סקירות מוצר – לעיתים קרובות, חברות מסחריות מחפשות בלוגרים לכתיבת סקירה על מוצרי החברה (מוצר חדש שהושק ודורש באזז ראשוני או מוצר קיים). במידה ותשתלב בקמפיינים מסחריים כאלה תוכל להרוויח תשלום או מתנה כלשהי (המוצר עצמו, קופונים לרכישה מן החברה וכדומה) על כל סקירה שתכתוב בבלוג.
  4. קישורי טקסט – כיום, קיימים שירותים אשר מאפשרים לך למכור קישורי טקסט בתוך או לצד עמודי הבלוג ולהרוויח מהם כסף שיכול להצטבר לאלפי דולרים מידי חודש. רשתות פרסום כמו Text Link Ads, LinkWorth ואחרות מאפשרות לך לקבל חשיפה בקרב אלפי מקדמים אתרים אשר מחפשים קישורים לאתרים שלהם או לאתרי לקוחותיהם.
  5. חסויות – ישנם בלוגים אשר מקדישים אזור מסויים בתוך הבלוג (קטגוריה, עמודים מסויימים וכדומה) לגופים מסחריים אשר לוקחים חסות על אזור זה. בצורה זו, תוכל לייצר לך הכנסה קבועה מתוך הבלוג שלך.

לסיכום, כתיבת בלוג אישי או מקצועי יכולה להפוך עם הזמן לעסק משגשג. חשוב לזכור, שכמו כל דבר בחיים ההתחלות הן קשות וסביר להניח שלא תעשה עשרות ומאות דולרים בחודש הראשון שלך, אך אם תתמיד בכתיבת הבלוג לאורך זמן אני בטוח שתוכל ליצור לעצמך הכנסה חודשית לא מבוטלת.

המאמר נכתב על ידי עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. חברת Signup מספקת פתרונות קידום ושיווק באינטרנט לעסקים בישראל ובעולם.